Як навчити дитину допомагати іншим

Батьки часто стикаються з тим, що їхня дитина, бачачи, як плаче його одноліток, запитує: «Чому вона плаче?» Більше того, дитина може запропонувати віддати їй свою іграшку або обійняти, щоб потішити.

Діти від природи співчутливі та схильні допомагати оточуючим. Але, якщо ви хочете, щоб ваша дитина залишилася дбайливою, співчутливою і доброзичливою і в дорослому віці, вам слід навчити дитину допомагати іншим. Насамперед потрібно навчити дитину, що турбота про оточуючих – це добре і що необхідно допомагати тим, хто потребує допомоги.

Світ, в якому є голод і невиліковні хвороби, де багато людей не мають даху над головою, дуже потребує людей, готових прийти на допомогу і виявити турботу. Недавнє дослідження американських психологів показало, що допомога оточуючим робить людину щасливою, цілеспрямованою і загалом позитивно впливає на задоволеність людини життям. Тому навчити дитину допомагати оточуючим – корисна справа як для неї самої, так і для всього світу.

Як показало ще одне дослідження, 77% дітей та підлітків не знають, чи допомагають їхні батьки оточуючим і як вони це роблять. Тому, щоб навчити дитину співчуття та допомоги оточуючим, важливим є приклад батьків.

Коли діти вперше розуміють важливість турботи про оточуючих

Дитина може виявити бажання подбати про іншу людину вже у дворічному віці. Наприклад, він може запитати, чому дівчинка, яку побачив, сумна. Дізнавшись, що вона голодна, дитина може запропонувати: Давай поділимося з нею нашою їжею. Коли вона поїсть, то стане радісним». Це один із прикладів того, що дитина починає розуміти почуття інших людей у ​​нових життєвих ситуаціях, а також у ситуаціях, побачених по телевізору або прочитаних у книгах. Діти висловлюють свої почуття залежно від рівня розвитку. Називаючи емоції, які, на його думку, відчуває інша людина в тих чи інших ситуаціях, дитина подумки представляє історії про те, як живуть інші люди, що вони відчувають і як можна допомогти їм почуватися краще.

Ці розмови, історії та досвід інших людей допомагають дитині навчитися допомагати іншим. Він бачить, коли ви зацікавлені, схвильовані чи емоційно зворушені тим, що відбувається. Ви маєте показати дитині приклад того, як ділитися з оточуючими – це дуже важливо для дітей будь-якого віку. Навіть найменша дитина сприйматиме почуття своїх батьків, братів чи сестер, коли вони обговорюють сценарії життя інших людей і припускають, що може відчувати інша людина.

Як навчити дитину турботі про оточуючих

Коли ви заохочуєте дитину допомагати оточуючим, перед цим обов’язково обговоріть це з нею. Читайте йому книги та новинні статті на цю тему, дозвольте дитині ставити запитання та обговорювати нову інформацію, з якою вона стикається. Грунтуйтеся на тому, що дитина вже розуміє, і розмовляйте у зручному для неї темпі.

Нарешті, щоб допомогти дитині зрозуміти важливість турботи про оточуючих, подбайте, щоб допомога оточуючим була для вашої родини регулярною, а не одноразовою подією. Періодична допомога іншим людям створює звичку піклуватися про оточуючих та показує вашу небайдужість до людей. Допомога людям тільки у свята дає дитині зрозуміти, що люди потребують нашої допомоги тільки у свята. І, хоча це краще, ніж нічого, дитина не вчиться співчуття та співчуття. Невелика регулярна допомога не тільки стверджує правильні сімейні цінності, але й сама по собі корисніша для інших людей: зазвичай вони сильніше потребують допомоги не у свята, а в будні.

You may also like...